Pravilen je drugi odgovor: Znak dovoljuje kolesarjem, da na enosmerni cesti vozijo v obeh smereh.
Pravilen je drugi odgovor: Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu prometnega pasu v smeri vožnje.
Pravilen je tretji odgovor: Vožnja v napačni smeri po kolesarski stezi ni dovoljena.
Pravilen je prvi odgovor: Otrok do 6. leta starosti sme kolo voziti le na pešpoti ali v območju za pešce. Na splošno velja, da naj otrok čim hitreje pridobiva znanja in spretnosti vožnje kolesa ter naj gre čim kasneje v promet.
Pravilen je tretji odgovor: Obvezna oprema kolesa so sprednja in zadnja zavora, bela luč spredaj, rdeča luč zadaj, odsevniki na pedalih, zvonec, napolnjene pnevmatike in primerno nastavljeno krmilo in sedež.
Pravilen je prvi odgovor: Rdeča luč velja za vsa vozila, tudi za kolesarje. Če je v križišču kolesarska steza, morajo kolesarji upoštevati semafor za kolesarje.
Pravilen je tretji odgovor: Na območju souporabe voznega pasu, ki je oznančeno s piktogramom kolesa z dvema puščicama v smeri vožnje (sharrow), kolesarji vozijo po sredini voznega pasu in si ga enakovredno delijo z motornimi vozili.
Pravilen je drugi odgovor: Kolesar mora čez prehod za pešce kolo potiskati ob sebi. Kolesarjenje čez prehod ni dovoljeno. Ob vožnji v pravo smer v križišču kolesarji vozijo čez prehod (kolesarski prehod).
Pravilen je prvi odgovor. Voznik, ki v križišču zavija levo, mora pustiti mimo kolesarja, ki prihaja iz nasprotne smeri in vozi naravnost ali zavija desno.
Pravilen je drugi odgovor: Zakon o pravilih cestnega prometa se je spremenil v jeseni 2016, do takrat je bila čelada obvezna do 14. leta in za kršitev ni bilo predvidenih kazni.
S prijavo na e-novice poskrbite, da ne zamudite novih zanimivih testov, s katerimi boste preverili, kaj vse še obvladate, pri čem pa potrebujete dodaten nasvet.